Jak technologia zmienia nasze podróże?


W świecie, który stale się zmienia, okazuje się że sposób, w jaki się przemieszczamy także znacząco ewoluował. Można śmiało powiedzieć, że technologia ma wiele do powiedzenia jeśli chodzi sposób, w jaki planujemy podróż, przeżywamy ją czy dzielimy się swoimi doświadczeniami. Dzięki innowacjom, nasze podróże przebiegają dużo sprawniej i bardziej jesteśmy w stanie je kontrolować.

Zacznijmy od samego wyboru miejsca wyjazdu. Internet otwiera nam wiele możliwości szukania inspiracji do podróży - dzięki m.in.  blogom podróżniczym, stronom oceniającym hotele czy mediom społecznościowym.


Rezerwacja pobytu dzięki takim portalom jak airnb itp czy lotu wymaga często jednego kliknięcia.


Samo przemieszczanie się w nowym miejscu został znacznie zdominowane przez technologię. Za pośrednictwem naszych laptopów czy telefonów nie tylko zarezerwujemy loty, pociągi i taksówki, ale również porównujemy ceny, szukamy drogi czy smacznego posiłku w nieznanym mieście. A najlepsze jest to, że możemy to robić, gdziekolwiek jesteśmy na świecie. Dopóki mamy smartfona, WiFi i pełną baterię, lub ładowarkę czy powerbank.


W podróży pozostajemy w ciągłym kontakcie z najbliższymi dzięki mediom społecznościowym, chatom itp.
Wciąż dokumentujemy doświadczenia potrzebując do tego jedynie telefonu i powerbanka.


Technologia w podróży okazuje się niezwykle pomocna, jednak musimy o nią należycie zadbać. Komputer by podróżować bezpiecznie, powinien się znajdować w dedykowanej torbie na laptopa lub etui. Jeśli chodzi o telefon czy tablet to oprócz specjalnego etui, powinniśmy pomyśleć o powerbanku, torebce ładującej w przypadku Pań lub przynajmniej kablu lightning, które pomogą utrzymać urządzenie w ciągłej gotowości. Możliwość przenośnego ładowania oznacza, że nasza technologia może nadążyć za naszym szybkim tempem życia, dając nam swobodę zwiedzania.


Technologia ma umilać podróż, zatem laptopa, tablet czy telefon przenośmy tak by był bezpieczne, ale by również nam nie zawadzał. Torby na laptopy już dawno przestały przypominać pancerne nieporęczne walizki, stając się stylowymi towarzyszami podróży. Torby na laptopa Knomo dzięki inicjatywie marki pod hasłem „life organised” mają nie tylko dedykowane kieszenie na laptopa czy tablet, ale także liczne kieszenie i przestrzenie na ładowarkę, dokumenty/ pisma, telefon itp - wszystko uporządkowane i na swoim miejscu.A to czy jest to torba na ramię, z rączkami, plecak na laptopa czy kabinówka ze specjalną kieszenią na laptopa będzie zależeć już tylko od nas i naszego stylu życia.

Funkcjonalna i stylowa torba na laptopa dzięki kieszonce przeciw-RFID będzie chronić Twoje dane osobowe, które mogłyby zostać skradzione z karty lub paszportu w podróży.


Ponadto w przypadku zaginięcia torby czy etui na laptopa, specjalny identyfikator znajdujący się na produktach Knomo pomoże nam ją odnaleźć.

BAG-A-PORTER Spółka Z O.O.
Sopot 81-742, ul. Króla Jana Kazimierza 6C M 6
Godziny pracy: Poniedziałek-piątek: 10:00-15:00
tel.:790 441 590